środa, 6 września 2017

Śpiworek do spacerówki

To kolejna pozycja na mojej "szyciowej" liście: ŚPIWOREK DO SPACERÓWKI.
Uszyłam go w środku lata. A wszystko to na życzenie pewnej zapobiegliwej mamy, która pomyślała o śpiworku na chłodne dnia dla swojej córeczki Antosi.
Do jego uszycia użyłam tkanin wybranych przez mamę Antosi - malinowe minky i różowa bawełna w słoniki. W środku znajduje się ocieplina o grubości ok. 2 cm. Pod bawełną znajduje się także ortalion, dzięki któremu śpiworek nie będzie przemakał. Będzie to także dodatkowe zabezpieczenie przed chłodem.
Wymiary całkowite śpiworka to 50 cm szerokości i 90 cm długości. 
Śpiworek ma wszyte 2 rozdzielne zamki. Dzięki nim możliwe jest jego rozpinanie zarówno z lewej jak i z prawej strony. Można też całkowicie odpiąć przedni panel.
Na dole wszyty jest pasek minky, który dodatkowo chroni przerwę między zamkami - zabezpiecza przed dostaniem się chłodu do śpiworka.
Spód śpiworka ma otwory na przeprowadzenia przez nie pasów, dzięki temu można go przypiąć do wózka i być pewnym, że pozostanie on na swoim miejscu. Otwory są dopasowane do usytuowania pasów w konkretnym miejscu wózka. 
Spód ten może też pełnić funkcje wkładki do spacerówki.
W spodzie śpiworka znajdują się też otwory i pasek do mocowania poduszki antywstrząsowej (motylka). 
Jego górę można związać dzięki czemu tworzy się coś w rodzaju kaptura dodatkowo chroniącego główkę dziecka. Te same troczki, dzięki którym góra po związaniu ma kształt kaptura mogą także służyć do przywiązania jej do wózka, kiedy kaptur nie jest potrzebny. 
Śpiworek idealnie pasuje do wózka, do jakiego go uszyłam. 
Wyszedł mi on na prawdę super! Ci, którzy go widzieli stwierdzili, że wygląda jak "sklepowy", że jest bardzo profesjonalny.
Mam więc nadzieję, że zimą spełni się idealnie w swojej roli i Antosia nie zmarznie :)

7 komentarzy:

 1. Fantastyczny! Coraz lepiej Ci te dziecinne gadżety wychodzą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny. Według mnie jest lepszy niż "sklepowy". Oryginalny i z Twojego opisu wynika, że wielofunkcyjny.
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 3. w świecie rekodzielniczmy hasło że cos wygląda super jak ze sklepu to wsumie cos co wzbudza sprzeczne reakcje :d bo z jednej strony to pochwała,że tak dobrze wyszedł, tak jak to napisałaś profesjonalnie ale z drugiej.... to jednak rekodzieło :D a śpiworek super :) musi byc cieplusi juz w sam raz na te coraz chłodniejsze dni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. excellent. In my opinion it is better than "shop". The original and in your description shows that multifunctional.
  โคนัน เดอะมูฟวี่

  OdpowiedzUsuń