wtorek, 10 lutego 2015

Z myślą o najmłodszych - kostka sensorka


Oto kolejny gadżet świetny na prezent dla najmłodszych. Kostka sensorka - w tym przypadku można ją zamiennie nazwać przytulano-grzechotką. 
Stojąc przed zadaniem jakim jest bycie ciocią (a w tym roku zostanę nią minimum 2 razy :D) zaczęłam kombinować z szyciem mniejszych i większych upominków. Ta kostka jest dopełnieniem wyprawki dla synka szwagra. Powstała ze skrawków materiałów, które zostały mi po uszyciu kocyka minky oraz poduszki do karmienia.

Zadaniem kostki sensroki jest pobudzać zmysły i wyobraźnię niemowlaków za pomocą najprostszych rzeczy: grzechotki ukrytej w mięciutkim wnętrzu oraz dużej ilości kolorowych tasiemek.

Grzechotki zawsze przyciągają uwagę ciekawskich maluchów. Z kolei tasiemki pełnią rolę sensorków. Są różnej wielkości, mają rożne faktury, kolory i wzory. Dzięki nim maluch może ćwiczyć chwytanie, zmysł dotyku i generalnie świetnie się bawić.

W środku kostki tradycyjnie już znalazł się antyalergiczny puch - kluki sylikonowe. Zabawka ta jest miękka (w roli gryzaka się raczej nie sprawdzi) dzięki czemu jest w pełni bezpieczna. Nie ma ostrych brzegów (co widać), jest lekka, kolorowa i fajnie dopełnia wyprawkę dla najmłodszych z jaką każdy z nas może udać się na pierwszą wizytę. 

Ciotka Ruda poleca! ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz