czwartek, 5 lutego 2015

Mruczysław Pierwszy

Nadszedł czas na nowy rodzaj poduszek, które wychodzą spod mojej igły. Tym razem z myślą o miłośnikach kotów (do których sama należę) stworzyłam poduchę kocura i przedstawiam Wam pierwszą z nich, czyli Mruczysława Pierwszego.


Przyznam, że od dłuższego czasu szukałam odpowiedniego wzoru dla poduszki - kota. Nie chciałam, żeby wyglądała totalnie jak wyciągnięta z pokoju przedszkolaka, ale żeby z powodzeniem mogła zadomowić się w salonie czy sypialni. Taka forma wydała mi się najlepsza. 

Świetnie wyglądają tego typy poduchy zrobione ze swetrów. Gdy kiedyś trafi w moje ręce odpowiedni sweter, to z pewnością spróbuję takiego uszyć. Teraz swetra nie miałam, a trochę spieszyłam się z jej uszyciem - bo tradycyjnie już w momencie szycia było wiadomo, że będzie to prezent. Zamiast swetra użyłam więc bawełny w czerwono -białą krateczkę. 


Szablony do wycinania kształtów wszystkich poduszek (także wszystkich sów) rysuję samodzielnie. Pierwsza poduszka jest zawsze testową. W razie zauważenia niedoskonałości przed uszyciem kolejnej rysuję również nowy szablon. Jednak po sowach nabrałam już chyba pewniej wprawy w rysowaniu samych szablonów i Mruszysław wyszedł tak, że szablonu zmieniać nie będę. Leży on w szafce i czekan na kolejną okazję, podczas której go wykorzystam.

2 komentarze:

  1. Z racji tego, że i ja kociara jak zalazłam w archiwum "kota" to musiałam zajrzeć:) Kotek bardzo sympatyczny:D Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że się podoba :) Pozdrawiam również :)

      Usuń